پروانه اپراتور گذرگاه خدمات دولت به سیتاد اعطا گردید

پروانه اپراتور گذرگاه خدمات دولت به سیتاد اعطا گردید

پروانه اپراتور گذرگاه خدمات دولت (PGSB, GSB) به شرکت سیتاد اعطا شد.

پروانه اپراتور گذرگاه خدمات دولت


در مراسم رونمایی از پروژه‌های سازمان فناوری اطلاعات ایران با حضور وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات در هفته دولت، پروانه اپراتور گذرگاه خدمات دولت به شرکت سیتاد اعطا شد.
در این مراسم که سه شنبه مورخ 8 شهریور 1401 ساعت 15 در مرکز همایش‌های شهید قندی با حضور بزرگان و فعالان حوزه ICT کشور و اصحاب رسانه برگزار شد، حاضرین با گذرگاه خدمات دولت، که با هدف یکپارچه‌سازی، تجمیع و عرضه متمرکز وب‌سرویس دولت به کسب‌وکارها از طریق یک پلتفرم واحد شکل گرفته، آشنا شدند.

پروانه اپراتور گذرگاه خدمات دولت


در این مراسم عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و محمد خوانساری، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه واگذاری اپراتوری این پروژه به بخش خصوصی، اعلام نمودند این پروژه در قالب BOT و طرح PPP طی هفت سال از طریق مزایده عمومی به بخش خصوصی واگذار شده است. در طی این هفت سال کلیه چرخه حیات پروژه شامل تأمین و تجهیز زیرساخت، طراحی و پیاده‌سازی پلتفرم، بازاریابی، فروش و پشتیبانی توسط اپراتورهای منتخب انجام خواهد شد و بعد از ۷ سال کلیه زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به سازمان فناوری اطلاعات منتقل می‌گردد.

پروانه اپراتور گذرگاه خدمات دولت


محمد باقر پیشوایی مدیرعامل شرکت سامانه‌های یکپارچه تعاملات الکترونیکی دانا (سیتاد) نیز در حاشیه این مراسم طی مصاحبه با رسانه‌های حاضر از توفیق خدمت گذاری در نقش اپراتور اول گذرگاه عمومی خدمات دولت ابراز خرسندی نمود و با اشاره به سرمایه‌گذاری سیتاد در این حوزه، اعلام کردند ما در سیتاد با عزمی راسخ قصد داریم خدمات با کیفیت و درشان کسب‌وکارها ارائه نماییم.
همچنین به مأموریت سیتاد برای رفع موانع دسترسی به open api برای کسب‌وکارها اشاره داشته و ابراز امیدواری داشت که امروز کشور گام مهمی در راستای رونق اقتصاد دیجیتال و الکترونیکی شدن خدمات برداشته است.

پروانه اپراتور گذرگاه خدمات دولت


از این پس کسب‌وکارها می‌توانند از طریق بازارچه خدمات سیتاد بدون نیاز به مذاکرات متعدد و طولانی با سازمان‌های گوناگون به سرویس‌های مدنظر طبق تعرفه قانونی نهاد قانون‌گذار دسترسی داشته باشند. وی همچنین به برنامه استراتژیک سیتاد برای راه اندازی امکان ارائه و فروش سرویس‌های اختصاصی هر کسب و کار در این گذرگاه اشاره داشت و تاکید نمود که ارائه سرویس در بازارچه خدمات سیتاد صرفاً مختص به دستگاه‌های دولتی نیست و سیتاد به دنبال ساماندهی شبکه گسترده همکاران تجاری است.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *