سرویس صدور سفته الکترونیک تجاری سازی شد

محمد باقر پیشوایی، مدیرعامل شرکت سیتاد، از تجاری سازی سرویس صدور سفته الکترونیک با همکاری هلدینگ TIT خبر داد. در روز دوم نمایشگاه الکامپ، این سرویس با همکاری بانک گردشگری رونمایی شد. این سامانه توسط هلدینگ TIT طراحی شده و مورد تأیید وزارتخانه های اقتصاد، صمت، بانک مرکزی و قوه قضائیه است. این سرویس علاوه بر کاهش هزینه ها، دقت و سرعت را نیز نسبت به روش قدیمی و سنتی افزایش می دهد.

استفاده از سفته های الکترونیکی مزایای متعددی دارد که شامل کاهش هزینه های چاپ و نگهداری، تشخیص اصالت صادرکننده و امضاکنندگان، و تعیین دقیق علت صدور سفته به صورت برخط می شود. این سرویس برای هر نوع کسب وکار حوزه فینتک نیز قابل تطبیق است.

همکاری سیتاد و هلدینگ TIT با هدف بهره برداری از فرصت های موجود در صنعت بانکداری و تقویت ارتباط با فعالان حوزه فینتک آغاز شده است. پیشوایی در مصاحبه ای گفت که این سرویس برای کسب وکارهای حوزه تجارت الکترونیک، فینتک و لندتک ارائه شده و متقاضیان می توانند از آن بهره مند شوند.

توکلی، مدیر توسعه کسب وکار سیتاد، افزود شرکت سیتاد پیشتر با تعاملاتی که با سرویس دهندگان مختلف داشته موفق به ارائه سرویس های مختلف از جمله سرویس اعتبار معاملاتی افراد با مشارکت با قوه قضائیه، سرویس های دروازه پرداخت اینترنتی و استعلام تراکنش شرکت به پرداخت ملت، سرویس های استعلام مدرک تحصیلی سازمان امور دانشجویان و سرویس های مورد نیاز سازمان امور مالیاتی در بستر گذرگاه خدمات خود شده است. در حال حاضر هم در تلاش هستیم تا سرویس های احراز و امضای الکترونیک را در بستر گذرگاه خدمات دولت پیاده سازی کنیم تا بانک ها و سرویس گیرندگان بخش خصوصی در بستر امن گذرگاه عمومی خدمات دولت سیتاد امکان دریافت سرویس ها را داشته باشند.

پیشوایی نیز از دستاوردهای سیتاد طی دو سال فعالیت به عنوان اپراتور گذرگاه عمومی خدمات دولت گفت و اشاره کرد که با بیش از 300 کسب وکار خصوصی و چندین بانک همکاری دارند. طی یک سال گذشته، بیش از 195 میلیون تراکنش از بستر سیتاد تبادل شده و بیش از 80 سرویس متنوع به سرویس گیرندگان بخش خصوصی ارائه شده است.